Projekt identifikacije darovitih učenika
Autor: Valentina Blašković, 18. 5. 2018.

Poštovani roditelji,
ove školske godine  naša škola počinje s projektom identifikacije darovitih učenika.
Prema spoznajama psihologa najoptimalnija dob za provođenje identifikacije darovitih jest kraj trećeg razreda pa molim roditelje da daju svoju pisanu suglasnost za provođenje postupka.
Priliku za testiranje imaju svi učenici bez obzira na uspjeh koji su do sada postigli u školi jer daroviti učenici trebaju drugačiju kognitivnu stimulaciju iz razloga što drugačije neurofiziološki funkcioniraju i može se desiti da upravo zbog toga imaju lošiji uspjeh u školi.
Pošto naša škola nema stručnog suradnika psihologa, pomoć će nam pružiti najbliža OŠ Plaški koja ima kapacitete za provedbu postupka.
Svrha provedbe identifikacije darovitih jest da se kroz redovitu nastavu uvažavaju i njeguju učenikove sposobnosti i posebnosti, a isto tako Karlovačka županija  radi na projektu Centra izvrsnosti gdje će ti učenici moći zadovoljiti svoje interese.
Škola je također dužna zadovoljiti posebne interese svojih učenika.
Testovi koji će se koristiti su CPM – progresivne matrice u boji i SPM – standardne progresivne matrice.

Zahvaljujem na suradnji i srdačno Vas pozdravljam
                                                 Ravnateljica Vera Ljubanović Grdić