« Svibanj 2024 »

Škola u prirodi 2019
Autor: Andrea Lukenda, 2. 6. 2019.

U sklopu provedbe plana i programa aktivnosti iz školskog kurikuluma realizirana je višednevna izvanučionička nastava – Škola u prirodi u Seget Donji, Trogir, u razdoblju od 21.5.2019. do 24.5. 2019. za učenike četvrtog razreda PŠ braće Pavlić Drežnik Grad i OŠ Eugena Kvaternika Rakovica, a u pratnji razrednih učiteljica Marije Hazler i Mirele Požege. Također, na putovanju su sudjelovali i učenici osmih razreda OŠ E. Kvaternika Rakovica u svrhu provedbe ekskrzije, u pratnji razrednica Ane Kovačević i Andreje Lukende te pomoćnika u nastavi Milke Filipčić. Putovanje je organizirala putnička agencije Eklata d.o.o. iz Splita.

Putovanje sa zadaćom ostvarivanja i provedbe škole u prirodi i ekskurzije započeli smo autobusom (Valentić Tours) krenuvši u 8:00 sati ispred OŠ E. Kvaternika Rakovica. Voditelj putovanja Dragan Zinaja, dočekao nas je na polasku. Oko 10:00 sati stali smo na odmorištu uz autoput u blizini Zadra gdje su učenici doručkovali. Dalje smo se uputili prema NP Krka u koji smo stigli oko 11:00 sati. Nakon obilaska i razgledavanja nacionalnog parka, posjetili smo Pakovo Selo – Etnoland Dalmati koje smo upoznali i obišli uz stručno vodstvo. Zatim smo se uputili prema odredištu. U Resort Eklata Medena stigli smo oko 17:00 sati. Dočekao nas je voditelj poslovanja Jurica Glavina koji nam je poželio dobrodošlicu te smo obavili informativni razgovor o planu boravka u resortu. Učenici su upoznali animatore koji su zaduženi za sportske aktivnosti i zabavu učenika tijekom njihovog boravka. Nakon smještaja u bungalove i obilaska resorta, u 19:30 uputili smo se na večeru. Nakon večere, za učenike je organizirana zabava i animacijski program u trajanju do 21:45 (za učenike četvrtih razreda).

Drugi dan škole u prirodi proveli smo u resortu gdje su za učenike organizirane sportske aktivnosti pod vodstvom animatora: vožnja biciklima, nogomet, odbojka na pijesku, streličarstvo i dr. Jutro je započelo zajedničkom tjelovježbom nakon koje smo otišli na doručak u 8:15 sati. Nakon sportskih aktivnosti, ručali smo u 13:00 sati te imali vremena za poslijepodnevni odmor u trajanju dva i pol sata. Slijedile su ostale sportske aktivnosti nakon kojih smo se uputili na večeru u 19:30 sati. Navečer je ponovno organiziran zabavno – animacijski program za učenike.

Treći dan, nakon jutarnje tjelovježbe i doručka, autobusom smo otišli do Splita te pod stručnim vodstvom obišli staru gradsku jezgru (Dioklecijanova palača). Prošetali smo poznatom splitskom rivom, kupili suvenire i počastili se sladoledom i sokom. Vratili smo se u resort, ručali, a poslijepodne proveli u sportskim aktivnostima – turnirima i igrom na plaži. Nakon večere, učenici su sudjelovali u zabavno – animacijskom programu.

Četvrti dan, nakon jutarnje tjelovježbe i doručka, brodicom smo otplovili do Trogira te uz stručno vodstvo obišli staru gradsku jezgru. Kušali smo prave domaće fritule, kupili suvenire te odmorili uz sladoled i sok. Autobusom smo se vratili u resort, ručali i spremili se za polazak kući. Krenuli smo prema Rakovici oko 14:00 sati. Oko 16:00 sati zaustavili smo se u restoranu Marche uz autoput gdje su učenike i učitelje dočekali sendviči i voda. U Rakovicu smo stigli oko 18:00 sati.

Tijekom škole u prirodi, u potpunosti su realizirani svi planirani sadržaji. Učenici su imali priliku upoznati sve važne kulturološke sadržaje grada Splita i Trogira, osjetiti atmosferu i upoznati se sa prirodnim znamenitostima srednje Dalmacije.

Učenici četvrtih razreda su se ponašali zrelo i odgovorno u skladu s naravi samog putovanja. Sve je proteklo u najboljem redu i prema planiranom na zadovoljstvo svih sudionika putovanja.

Način organiziranja, realizacija te vođenje samog tijeka škole u prirodi od strane putničke agencije Eklata d.o.o. iz Splita je bio kvalitetan i susretljiv.

Razredna učiteljica: Marija Hazler